Slavná kniha Johna Irvinga? Norská designérská kancelář? Kreativní agentura z Prahy? Nic takového. GARP je řemeslný pivovar.

A na počátku všeho – vedle snu postavit kousek od Českého ráje rodinný pivovar – byl pes. Jak už ostatně naše logo napovídá, Garp byl anglický bulteriér. V mém životě si získal velké místo a byť už tu s námi není, jeho jméno, podoba i charakter jsou navždy ukotveny v pivovaru GARP i našich speciálech.

U nás najdete Garpovu:

  • odhodlanost (dosáhnout svého – dělat lidem radost dobrým pivem)

  • veselost (výroba piva GARP a jeho popíjení je radost)

  • laskavost a vzájemnost (podpořit, vyjít vstříc)

  • neústupnost (dodržení základních zásad a pravidel při nekonečné cestě za nejlepším)

Myšlenku na malý pivovar jsem v sobě nosil od roku 2010. A když jsme o čtyři roky později vařili s mým čtyřnohým parťákem Garpem první pivo, nepochyboval jsem, že nový pivovar v Bakově vznikne nový pivovar a jen s hrncem na plotně v garáži neskončím. Odvážné plány a pozitivní ohlasy z degustací prvních várek mě motivovaly k vlastnímu návrhu technického řešení pivovaru i postupné realizaci.

V našem řemeslném pivovaru GARP tak dnes stojí unikátní technologie. Používáme jedinečnou vodu z Klokočských pramenů, pod varnou topíme voňavým dřevem a slad, chmel i kvasnice vybírám osobně tak, abychom do lahví i sudů stáčeli piva nezaměnitelného charakteru.

Na pivní mapě České republiky je Bakov nad Jizerou oficiálně od podzimu 2018. Vaříme speciály jako IPA a APA, stejně jako tradiční český ležák. Aktuální nabídku najdete vždy v našem e-shopu, nebo ještě pohodlněji ve své e-mailové schránce; stačí, když se zaregistrujete do našeho newsletteru.